Home | Contact | What We Do | Meet Our Committee | Events 2017 | Results 2017 | Leaderboard 2017 Tel: 07525057780   


2017 Punch Hunt Orienteering Results

Find results from our Orienteering Punch Hunts on this page

Punch Hunt Results - February 2017

1st Place (Team 4)
- Martin Grubb (28) and Justin Wood (28)

2nd Place (Team 1)
- James Hillerby (22) and Aiden Chisholm (21)

3rd Place (Team 2)
- Stuart Anderson (19) and Les Anderson (18)

4th Place (Team 6)
- Alan Ross (16) Mike Tisdal (16) and Andy Tong (17)

5th Place (Team 3)
- Stuart Gray (19) and Aaron Sulivan (12)

6th Place (Team 5)
- Paul Richardson (10) and James Gray (14)

Clerk of Course - John Hector
Steward - Jamie Anderson


Punch Hunt Results - May 2017

1st Place (Team 1)
- Martin Grubb and Justin Wood

2nd Place (Team 3)
- Stuart Anderson and Les Anderson

3rd Place (Team 4)
- Mike Tisdal and Andy Tong

4th Place (Team 7)
- John Hector and Alistair Tong

5th Place (Team 6)
- Mark Hunter and Chris Kemp

6th Place (Team 5)
- Paul Murray and Keith Bailey

7th Place (Team 8)
- Alistair Nieuwenhuyse, Kevin Milne and David Sutherland

8th Place (Team 2)
- Callum Wiseman and Stuart Gray

Individual Scores to follow shortly

Clerk of Course - Nigel Suddaby


Punch Hunt Results - September 2017

1st Place (Team 6)
- Martin Grubb (19) and Justin Wood (14)

2nd Place (Team 3)
- Michael Dickie (12) and Stuart Gray (12)

Joint 3rd Place (Team 5)
- Mike Mclurg (10) and Andy Tong (10)

Joint 3rd Place (Team 4)
- Aaron Sulivan (10) and Alan Ross (10)

5th Place (Team 2)
- Dewi Jones (9) and Andrew Hector (9)

6th Place (Team 1)
- Andy Edgar (3) and Mike Tisdal (3)

Clerk of Course - Paul Richardson


Punch Hunt Results - November 2017

Joint 1st Place (Team 6)
- Justin Wood (30) and Michael Dickie (3) Retired

Joint 1st Place (Team 7)
- Mike Mclurg (17) and James Hillerby (16)

3rd Place (Team 4)
- John Hector (14) and Alistair Tong (14)

4th Place (Team 1)
- Ross Christie (13) and Mark Hunter (13)

5th Place (Team 5)
- Brian McErlean (12) and Alistair Nieuwenhuyse (13)

6th Place (Team 3)
- Keith Bailey (10) and David Sutherland (10)

7th Place (Team 2)
- Greg Lees (16) and Callum Wiseman (0) Retired

Clerk of Course - Dewi Jones


 




wave to the camera!


Out on the pull